Cariere

TOM TAILOR GROUP este o companie de moda activă la nivel global în continuă expansiune. Mărcile noastre sunt sinonime cu o experiență de înaltă calitate, depistarea rapidă a tendințelor modei și o viziune relaxată asupra vieții. Astăzi avem în peste 35 de țări mai mult de 1.300 de magazine în care lucrează 6.500 de angajați. Pentru a putea continua să creștem așa cum ne-am propus, avem nevoie doar de un singur lucru: de dumneavoastră!

Fiți inspirați de o companie care gândește și acționează vizionar: o ierarhie simplă, căi scurte de luare a deciziilor și un mediu modern, dinamic și multidimensional. Fie că este vorba de dezvoltarea produselor, distribuție, e-store, vânzarea cu amănuntul în contact direct cu clienții – întotdeauna oferim un mediu de lucru stimulativ și proiecte excelente! Oportunitățile de carieră diversificate pe care le oferim se adresează celor care doresc să se dezvolte personal, sunt motivați și ambițioși, doresc să lucreze în echipă, sunt cu adevărat persoane interesate de modă. Acționează: te invităm să devii parte din povestea de succes a companiei noastre, care este pe cale să devină un actor global în lumea modei.
DON`T FOLLOW! EXPLORE!

Solicitările le puteți trimite la adresa info@tom-tailor.ro.
Dacă vă recunoașteți în valorile noastre și credeți că sunteți persoana potrivită pentru a face parte din echipa noastră, ne puteți contacta chiar dacă nu vă regăsiți în anunțurile de locuri de muncă actuale. Trimiteți CV-ul dumneavoastră si vă vom include pe lista potențialilor candidați pentru locuri de muncă în viitor.
Aveți un blog de moda și ați dori să colaborați cu noi? Suntem încântați să monitorizăm blog-urile de modă pe piețele pe care suntem prezenți și ne face plăcere să îi cunoaștem pe autorii lor. Intrați în contact cu noi la adresa de e-mail: info@tom-tailor.ro.

TOM TAILOR RECRUTEAZĂ: ASISTENŢI VÂNZĂRI

Eşti pasionat de modă? Ştii cum să impresionezi şi cei mai dificili clienţi? Îţi doreşti noi experienţe şi ţi-ar
plăcea să lucrezi pentru unul din cele mai cunoscute branduri internaţionale?

Noi avem un job pentru tine!

Asistenţii de vânzări joacă un rol foarte important în a face experienţa de cumpărături a clienţilor cât mai plăcută.
Una din cele mai importante responsabilităţi este întâmpinarea şi servirea clienţilor din momentul în care intră în
magazin. Asistenţii de vânzări trebuie sa consilieze clienţii şi să răspundă la toate nelămuririle pe care aceştia
le-ar putea avea, de la disponibilitatea stocului până la detalii legate de oferte speciale la preţul articolelor.

PRINCIPALELE RESPONSABILITĂŢI:
• Furnizează informaţii despre promoţii speciale,
caracteristicile produselor şi preţuri
• Consiliază clienţii pentru a găsi produsele pe
care şi le doresc
• Responsabil pentru încasarea articolelor
• Reaprovizionează magazinul cu marfă
• Procesează retururile clienţilor
• Păstrează magazinul curat şi ordonat.
• Soluţionează plângerile clienţilor
• Lucrează conform normelor de visual
merchandising stabilite
• Recepţionează şi depozitează marfa primită

ABILITĂŢI ŞI INTERESE:
• Experienţa anterioară în fashion retail este de
preferat, dar nu obligatorie
• Fire comunicativă și sociabilă
• Orientare către clienţi, plăcere în a lucra cu aceştia
• Pasiune pentru modă şi styling
• Orientat către rezultate
• Pregătit pentru un job în ture
• Plăcere de a lucra în echipă
• Cunoştinţe elementare de matematică şi aptitudini
de utilizare a calculatorului

CE OFERIM:
• Un job Full time ca asistent vânzări
• Training în magazinele noastre
• Oportunitatea de a lucra pentru una din cele mai cunoscute comp anii internaţionale din domeniu
• Posibilitatea de construire a unei cariere şi de a lucra într-o echipă dinamică
• Pachet salarial fix
• Bonuri de masă
• Bonus la atingerea targetului pe magazin
• Reducere de angajat de 30 %
• Uniforme gratuite la fiecare schimbare de sezon

Joburi disponibile în magazinele noastre din Bucureşti.

TRIMITE-ŢI CV-UL ACUM ÎNSOŢIT DE O SCRISOARE DE INTENŢIE LA ADRESA :
madalina.iftinoiu@sportina.si

Valorile noastre

Iubește moda
Respectă munca altora
Tom Tailor
Încalcă regulile de pe piața
Stabilește-ți noi obiective
Sărbătorește succesele
Puterea de anticipare și corectitudinea sunt valorile în care crezi
Asumă-ți răspunderea
Dedică-te pasiunii de a lucra
Comunică fără rețineri
Identifică oportunități în schimbările care se produc